Moderná klasická masáž

"
Moderná klasická masáž v Banskej Bystrici Vám pomôže pri ťažkostiach a nežiadúcich stavoch ako je stres, bolesti hlavy , nespavosť či problémy s pohybovou sústavou (zmierňuje svalové napätie). Priaznivé účinky má taktiež na kožné a podkožné tkanivo, krvný a lymfatický systém ktoré nám zaručujú regeneráciu a obranyschopnosť organizmu. Cieľom je zvýšenie funkčnej zdatnosti, odstránenie únavy alebo liečenie. Masáž vždy patrila medzi výborné regeneračné prostriedky. Po masáži sa budete cítiť uvoľnene, pohodlne a spokojne. Nezabudnite že prevenciou predídete akútnym bolestiam chrbta."

Ponúkam Vám maximálne možné uvoľnenie svalov: 
- od bolesti hlavy a šije, 
- od bolesti medzi lopatkami, 
- od tŕpnutia rúk, 
- v krížovej oblasti v okolí panvy a "vystreľovaniu" do nôh atď. ..

90% bolestí chrbta sa dá vyriešiť cvičením a naozaj kvalitnou masážou. Nebuďme hneď pesimisti, že máte cviknutý nerv, vyskočené platinčky, seknuté stavce a podobne hrozivo znejúce teórie. Samozrejme stáva sa všeličo a akútne boleti netreba ignorovať.

Pokiaľ vám porianda masáž nezaberá a nezaberá ani cvicenie a životospráva je čas isť k lekárovi. Majte prosím na mysli, že čím vacej sa dokážete uvoľniť tým viac vám viem pomôcť uvoľniť nežiadúce stavy. Telo v napnutom stave bojuje proti uvoľneniu. Robí reflexíve svoju činnosť. Preto komunikácia z vašej strany je veľkým prínosom aby sme spolu zistili hranicu vašeho napätia a uvoľnenia a vtedy pracujeme najefektívnejšie. Preto je dôležite aby ste mi povedali aké máte práve pocity pri masáži.

Moja moderná klasická masáž nie je len sústava hmatov ale aj odovzdávanie energie miestam, kde je to potrebné. Masáž u mňa je aj o komunikácii medzi mnou a vami. Ja vám nájdem epicentrum bolesti, prípadne spolu s vami a priamo odtiaľ uvoľníme ďalšie náväzné svalstvo a spazmy. Niekedy nie je problém len v jednej časti ako sami zistíte, ale cítíte oveľa komplexnejšie svalové napätie ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Preto pozor na analgetiká. Samozrejme že vám pomôžu a uľavia ale v podstate veľmi lokálne. Neodstraňujú pôvod a neriešia návezné svalové napätia. Hlavne sa jedná o obľúbené " pohotovostné injekcie ". Vy niekedy sami neviete odhaliť kde presne vás bolí prípadne označíte len jedno miesto pripadne dve ale pri dôkladnej masáži, zistíte oveľa rozsiahlejšie, kde všade máte problém. Lekár by vám teda mal prejst celý chrbát aby zistil kde všade je potrebné uvoľniť svalove napätie. Berte to prosím na zreteľ. Ako podporné prostrietky su dobré. Ale neriešia váš problém. Kvalitný odpočinok a spánok vám zaručí tiež uvoľnenie svalov.


Kontraindikácie - Kedy masáž nie je vhodná:
Aj keď je masáž veľmi príjemná a telu prospešná, sú určité prípady, kedy by ste ju nemali absolvovať. To platí aj pre človeka, ktorého zdravotný stav je relatívne v poriadku. Sú však ochorenia, pri ktorých sa masáž neodporúča. Určite pred masážou informujte maséra/ku o svojom zdravotnom stave a ten môže masáž prispôsobiť Vášmu zdravotnému stavu.

Ide predovšetkým o tieto ochorenia a stavy:
Nádorové ochorenia, horúčkovité, akútne zápalové a infekčné ochorenia alebo vôbec stavy, keď je podozrenie, žeby o takéto ochorenie mohlo ísť. Stav mimoriadnej únavy alebo vyčerpania, infekcia alebo nákazlivá choroba, otvorené rany, kŕčové žily, zapálené žily alebo trombóza, pokročilá osteoporóza, hnisavé ochorenia kože, bezprostredne po hlavnom jedle. V týchto prípadoch sa masáž , nesmie vykonávať bez prekonzultovania s lekárom.

Nezľaknite sa miernej bolesti, ktorá sa môže dostaviť na druhý až tretí deň. Je to prirodzené, pretože sa pracovalo so svalstvom.

Masáž chodidiel


"Získajte neskutočnú úľavu a novú energiu vďaka špeciálnej masáži chodidiel, ktorá má blahodárne účinky na váš organizmus. Masáž vám pomôže s odstraňovaním bolesti chodidiel, podporí vašu imunitu i správne fungovanie vnútorných orgánov tela. Doprajte si tento luxus z uvoľnenia po náročnom dni a určite oceníte príjemný polhodinový relax.."

Masáž prináša pokoj, relaxáciu, emocionálnu vyrovnanosť a detoxikáciu organizmu. Odstraňuje stres, pocit ťažoby a únavy nôh, má pozitívny vplyv na imunitný systém a cirkuláciu krvi a lymfy v tele. Uvoľňujúca masáž chodidiel je kombinácia tlačenia na energetické body tela a preťahovacích cvikov na uvoľnenie napätých svalov a stuhnutých kĺbov. Takáto masáž pomáha znižovať stres, podporuje krvný obeh, zvyšuje vitálnu energiu a zlepšuje rozsah pohybu. Masáž v tehotenstve


" Tehotenstvo by malo byť nádherným obdobím, na ktoré budete s radosťou spomínať. Venujte pozornosť svojmu telu a vyhraďte si čas na starostlivosť o seba. Práve dotyky a masáže sú pre nastávajúce mamičky veľmi dôležité.

Doprajte si potrebnú dávku uvoľnenia a relaxácie, ktorú si užijete aj so svojim ešte nenarodeným bábätkom. Dostatočný dôraz sa kladie tiež na duševnú relaxáciu, aby si užila dávku pohody v tak dôležitom období jej života. Masáž Vám pomôže zmierniť bolesti, uvoľniť stuhnuté svalstvo. Okrem toho ocenenia hodným je jej prínos pocitu blaha a pohody. Masážou zároveň podporíme krvný obeh, čo oceníte hlavne pri pocite puchnutia nôh a rúk.
"

Masáž v tehotenstve je tak isto mojou špecializáciou už 4 roky. Uvoľnenie aj počas tehotenstva nie je problém. Mimoriadne citlivo, pokojne a s prehľadom pracujem práve s budúcimi mamičkami. 

Masáže počas tehotenstva uvoľňujú bolestivé svalstvo, kĺby a dokonale zrelaxujú nastávajúcu mamičku. Tehotenská masáž podporuje krvný obeh a lymfatický tok. Masáže stimulujú mäkké tkanivá a tým zabraňujú hromadeniu tekutín, ktoré sa prejavuje ako opuch. Na masáži si tehotná žena nielen oddýchne, ale sa jej výborne uvoľní chrbát a svaly, zlepší sa funkcia vnútorných orgánov. Pravidelnými masážami sa zlepšuje pružnosť pokožky a znižuje pravdepodobnosť výskytu strií.Rastúce bruško ovplyvňuje držanie tela, zväčšuje sa bederná lordóza, teda sa viac prehýname v „krížoch“ a tiež sa zväčšuje hrudná kyfóza, čiže sa viac hrbíme. Svaly sa dostávajú do iných polôh ako boli dlhodobo zvyknuté, sú viac namáhané a to sa môže prejavovať bolesťami chrbta.

Masáž v tehotenstve robíme v ľahu na bruchu do cca 3. mesiaca tehotenstva, neskôr podľa pocitu mamičky v ľahu na boku alebo v sede na stole.Kontraindikácie - Kedy masáž nie je vhodná:

Aj keď je masáž veľmi príjemná a telu prospešná, sú určité prípady, kedy by ste ju nemali absolvovať. To platí aj pre človeka, ktorého zdravotný stav je relatívne v poriadku. Sú však ochorenia, pri ktorých sa masáž neodporúča. Určite pred masážou informujte maséra/ku o svojom zdravotnom stave a ten môže masáž prispôsobiť Vášmu zdravotnému stavu.

Ide predovšetkým o tieto ochorenia a stavy:
Nádorové ochorenia, horúčkovité, akútne zápalové a infekčné ochorenia alebo vôbec stavy, keď je podozrenie, žeby o takéto ochorenie mohlo ísť. Stav mimoriadnej únavy alebo vyčerpania, infekcia alebo nákazlivá choroba, otvorené rany, kŕčové žily, zapálené žily alebo trombóza, pokročilá osteoporóza, hnisavé ochorenia kože, bezprostredne po hlavnom jedle. Rizikové tehotenstvo, zákaz od lekára. V týchto prípadoch sa masáž , nesmie vykonávať bez prekonzultovania s lekárom.

Masáž po augmentácií - Masáž chrbta po augmentácií.


" Augmentácia a masáž chrbta dekoltu, rúk či celotelová masáž je určená aj pre Vás. Spríjemnite si tak pooperačný stav a urýchlite rekonvalescenciu "

Je to špeciálna masáž, ktorá pomáha pri stuhnutí svalov chrbta, šije, trapézov, rúk po operačnom zákroku. Zvyšuje kvalitu spánku, umocňuje pocit uvoľnenia, pomáha k lepšej a príjemnejšej rekonvalescencii a prispieva tak k celkovej pohode a komfortu Vašeho tela. Uvoľnenie lopatiek, zmiernenie bolesti chrbta, vystreľovaniu bolesti do hrudníka, tŕpnutie rúk atď. Vykonáva sa v pohodlných polohách s maximálnym uvoľnením klientky. Príjemný pocit Vám zabezpečí aj maximálne súkromie ako ste zvyknutí aj pri iných masážach. Masáž chrbtice v sede môžete absolvovať, po šiestich týždňoch už môžete na masáž, pri ktorej ležíte aj na bruchu. Príjený komfort Vám zapezpečí aj špeciálne navrhnutý stôl na objednávku pre tento účel.


Čokoladová masáž

" Čokoláda a káva nie sú iba skvelými pochúťkami, ktoré nás zásobujú úžasnou energiou a dodávajú nám dobrú náladu! V kombinácií s masážou a peelingom dokážu perfektne vyhladiť, zjemniť a zdetoxikovať pokožku, ktorá ostane neodolateľne hebká a nádherne voňavá. Doprajte svojmu telu exkluzívny relax a zahaľte ho do jemného čokoládového závoja, ktorý vašej pokožke určite zachutí! "

Neverili by ste, aké zázraky dokáže vykúzliť čokoláda! Mimo toho, že je to „sladké pokušenie“, veľmi dobre chutí, no má aj radu dobrých vlastností. Kakao ochraňuje náš organizmus pred srdcovo-cievnymi ochoreniami, podporuje krvný obeh a zabraňuje krvným zrazeninám, zlepšuje elasticitu ciev, ktoré môžu takto efektívnejšie reagovať na zmeny toku krvi, znižuje krvný tlak alebo riziko infarktu.

Čokoláda obsahuje zložku kakaa, ktorá pozitívne pôsobí na hojenie rán a redukciu vrások, je plná vitamínov, minerálov, antioxidantov.

Látky, ktoré čokoláda obsahuje, nám navodzujú dobrú náladu, pôsobia upokojujúco a podporujú koncentráciu, podnecujú rast buniek, majú omladzujúci účinok a našu pleť chránia zvnútra aj z vonku. Sušená srvátka, ktorá sa pridáva do 100% kakaového prášku obsahuje množstvo kvalitných bielkovín, ktoré podporujú tvorbu kolagénu, minerálov, ktoré zbavujú organizmus škodlivých látok a zaisťujú, aby bolo v bunkách dostatočné množstvo tekutiny a obsahuje aj množstvo vitamínov, ako B1, B2, B6, B12, E, C. Minerály majú aj veľmi dobrý efekt pri celulitíde. Srvátka vyhladzuje pokožku, reguluje jej PH hodnotu a stabilizuje kyslú ochranu povrchu tela.

Okrem toho, že doprajeme našej mysli relax, zmyselná vôňa kakaa podporí tvorbu hormónov šťastia, ktorým vďačíme za lepší vnútorný pocit. Čokoládová procedúra prináša kvalitnú starostlivosť o pokožku celého tela, významne ju tonizuje a vyhladzuje. Výrazným spôsobom upravuje vzhľad pokožky a celulitídu.

Celá procedúra pozostáva z dvoch alebo troch častí: peelingu a zábalu, alebo peelingu, masáže a samotného zábalu. Peeling kávou sa používa na odstránenie starých, odumretých častíc pokožky, pričom ju dokonale prekrví.

Príjemnou, relaxačnou masážou docielime uvoľnenie toxínov, relaxáciu napätých svalov. Príjemný, teplý čokoládový zábal sa vykonáva na celom tele, alebo len na vybrané časti tela podľa požiadaviek zákazníčky. S čokoládou starneme pomalšie.

Kontraindikácie - Kedy masáž nie je vhodná:
Alergia na čokoládu, precitlivelosť na teplo, nádorové ochorenia, horúčkovité, akútne zápalové a infekčné ochorenia alebo vôbec stavy, keď je podozrenie, žeby o takéto ochorenie mohlo ísť. Stav mimoriadnej únavy alebo vyčerpania, infekcia alebo nákazlivá choroba, otvorené rany, kŕčové žily, zapálené žily alebo trombóza, pokročilá osteoporóza, hnisavé ochorenia kože, bezprostredne po hlavnom jedle. V týchto prípadoch sa masáž , nesmie vykonávať bez prekonzultovania s lekárom.


Lávové kamene

" Doprajte si luxusnú masáž s lávovými kameňmi. Pocíťte silu tepla prírodného živlu a vychutnajte si sálajúce teplo a nový prítok energie len pre Vás. Liečba darmi zeme patrí k prirodzenej, účinnej a príjemnej terapii, ktorá pozitívne vplýva rovnako na telo, ako aj na dušu. Jedným z takýchto darov sú aj lávové kamene. Pri masáži sa na svaly pôsobí nie len tlakom ale aj teplom. Táto masáž je jedinečnou súhrou prírody a ľudského tela pri ktorej Vám prechádzam po tele rozohriatym klzkým kameňom a Vy cítite teplo, úľavu, pocit blaha, pohodu a uvoľnenie celého tela. "


Masáž horúcimi lávovými kameňmi (Hot Stone Massage) je jednou z najlepších terapií na celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu. O blahodarných účinkoch kameňov vedeli už pred 5000 rokmi starí Číňania a Mayovia. Masáže pomocou teplých kameňov, či prikladanie vzácnych kameňov na telo, bolo obľúbené aj u starých Inkov, Indiánov, v Mezopotámii a Indii. Táto masáž má tiež dlhoročnú tradíciu na Havajských ostrovoch.

Lávové kamene majú mimoriadne silné energetické vibrácie, ktoré spolu s teplom dokážu odstrániť bloky dôležitých bodov na meridiánoch (energetických dráhach) a rozprúdia energiu v tele. Majú schopnosť absorbovať, udržiavať a postupne uvoľňovať teplo.

Prenášajú a odovzdávajú tepelnú energiu, ktorá pozitívne pôsobí nielen na pokožku, podkožie a svalové vlákna, ale spôsobuje aj výrazné prekrvenie ciev, zlepšuje cirkuláciu a okysličenie krvi, zrýchľuje metabolizmus tkanív a detoxikáciu tela. Pozitívne vplýva aj na lymfatický systém, relaxáciu svalstva spojenú s ústupom bolesti. Estetická masáž sa využíva na zlepšenie tonizácie svalstva i na pôsobenie proti celulitíde. Táto masáž pôsobí antistresovo, využíva sa aj v oblasti psychiky, pretože odoberá negatívnu energiu.

Teplo uvoľňujúce sa z kameňov spolu s pôsobením masáže pomáha: uvoľniť svalstvo, zlepšiť metabolizmus, krvný obeh, upokojiť bolestivé miesta na tele, lepšie uvoľniť svalové spazmy, nabudiť samoliečiace schopnosti organizmu. Horúce kamene vyžarujú energiu Jang. Pri dlhodobejšom pôsobení lávových kameňov sa človek začína potiť, čím sa prečisťuje organizmus a zbavuje sa škodlivých látok. Po terapií je dôležité doplniť tekutiny, najlepšie čistú vodu alebo čaj (zelený, lapacho, bylinkové zmesi na prečistenie).

Masáž lávovými kameňmi je vhodná, keď máte:
problémy so studenými nohami, stuhnuté svaly, bolesti chrbta, slabú cirkuláciu, artritídu, stresové a úzkostné stavy, trpíte nespavosťou, pri depresii...

Účinky masáže:
Stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, postupne prehrieva celé telo, zvyšuje vitalitu orgánov, pomáha pri detoxikácii organizmu a vyrovnáva energiu v tele..

Kontraindikácie - Kedy masáž nie je vhodná:
hypersensitiva na teplo, infekčné ochorenie, zápaly, horúčka, pooperačné stavy, poranenia, modriny, kožné problémy, popáleniny, kŕčové žily, ochorenia srdca, vysoký krvný tlak, diabetes, epilepsia, silná bolestivá menštruácia, tehotenstvo


Medová masáž

" Tekuté zlato alebo všeliek má omladzujúce účinky, zvláčňuje a vyživuje pokožku, zbaví Vaše telo toxínov. Med z vás doslova „vysaje“ všetky škodlivé nečistoty, usadeniny a jedy, ktorými ste svoje telo „kŕmili“. Tieto škodliviny sa v priebehu masáže vylučujú a očisťujú sa aj vnútorné orgány. "

Med sa už po tisícročia používa ako liečebný prostriedok a to nielen pri vnútornom použití ale tiež formou masáže. Medová masáž oživuje celý organizmus, svojim detoxikačným pôsobením oslobodzuje organizmus od usadenín, ktoré sa v ňom nahromadili v priebehu celého života zo životného prostredia, potravy a liekov.

Cez dôležité reflexné zóny chrbta stimuluje činnosť orgánov, ktoré k ním prináležia. Pri ochorení týchto orgánov sa podstatným spôsobom podieľa na ich vyliečení.

Pri medovej masáži pôsobí liečivá sila včelieho medu cez pokožku na organizmus. Prostredníctvom pumpovacích pohybov rúk sa najskôr z hĺbky telesných tkanív vysajú usadeniny a jedy a po tejto očiste, sa organizmu dodajú látky, ktoré dávajú medu tak veľké liečivé účinky (voda, uhľohydráty, hroznový a ovocný cukor, maltóza, zložené bielkoviny, organické kyseliny a mliečny cukor ale tiež stopové prvky: vápnik, chlór, meď, železo, horčík, mangán, fosfor, draslík, kremík, sodík a síru ako aj vitamíny: B1, B2, B3, B5, B6, B8, a B9).

Vzhľadom na to, že medová hmota obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu, je zvlášť vhodná pri liečbe tzv. civilizačných chorôb, ktoré súvisia s usadzovaním jedov a škodlivín v tele. Medzi ne patria: rakovina, problémy srdcovocievneho obehu, alergie, reumatické choroby svalov a kĺbov, žaludočné a črevné poruchy, plesne čriev, pokožky alebo orgánov, chronická nádcha, chronický únavový syndróm, bolesti hlavy, problémy so spánkom, depresie, poruchy menštruácie atď.

Medovú masáž je vhodné aplikovať aj pri rôznych stavoch vyčerpanosti a slabosti v dôsledku stresu, choroby alebo staroby, pri chronickej únave, napätí, nervových poruchách a nekľudných stavoch.

Kontraindikácie - Kedy masáž nie je vhodná:
Alergia na med, oblasti otvorených rán, poškodenie pokožky, ekzémy alebo vyrážky, nádory, krvácanie v tele, napr. pri žaludočných vredoch a krvácaní žalúdka, akútny záchvat porážky, vysoký očný tlak, trombóza, infekčné choroby